Follow us:

Remote work from Tenerife?

The_Best_of_Eco_and_Responsible_Tourism_in_Tenerife_By_Balate_Dorin

Remote work from Tenerife?

Czy można efektywnie pracować a przy tym dobrze się bawić pośród plaż, fantastycznych widoków, ciepłego morza i imponujących gór? Wrocławska firma konsultingowa IT – Your Extended Team pokazuje, że jak najbardziej jest to możliwe.

Your Extended Team może pochwalić się kilkudziesięcioma zrealizowanymi projektami outsourcingowymi i rekrutacyjnymi dla klientów zarówno z branży IT, sektora bankowego i ubezpieczeniowego. Swoją siedzibę ma w samym sercu Wrocławia, oddział w Szwecji, a od czerwca także nowe biuro na Wyspach Kanaryjskich! Skąd taki pomysł?

Maciej Gudan – CEO Your Extended Team: Przede wszystkim stawiamy na ludzi. W branżach, w których działamy kluczowe jest nieszablonowe, kreatywne podejście i właśnie takie warunki pracy sprzyjające myśleniu chcemy zapewnić naszym pracownikom. Zanim przystąpiliśmy do działania zadaliśmy sobie jedno proste pytanie: w jaki sposób można uciec przed jesienną chandrą? Odpowiedź była prosta – wyjazd na Wyspy Kanaryjskie! Co może lepiej wpływać na kreatywne myślenie niż praca z przepięknym widokiem na ocean i góry? Nie mieliśmy najmniejszych wątpliwości, że to świetny pomysł i dlatego postanowiliśmy otworzyć kolejne biuro. Daliśmy tym samym naszemu zespołowi możliwość pracy na jednej z najbardziej znanych wysp świata – Teneryfie.

To całkiem niestandardowe podejście – nawet jak na branżę IT. Czy każdy pracownik może skorzystać z możliwości pracy zdalnej na Wyspach Kanaryjskich?

MG: Z biura na Teneryfie może korzystać każdy, bez względu na staż pracy. Taką możliwość mają również kandydaci, którzy dopiero zamierzają rozpocząć u nas pracę. Opłacamy pracownikom bilety lotnicze, dajemy do dyspozycji samochód na cały okres pobytu, mieszkanie oraz możliwość zabrania ze sobą osoby towarzyszącej. Udzielamy także dodatkowych kilku dni urlopu – tak, aby nasz zespół w pełni mógł skorzystać z pobytu na Teneryfie. Oczywiście w ramach wykonywanych obowiązków z biura na Wyspach Kanaryjskich pracownicy są zaangażowani w bieżące projekty, jednak poza godzinami pracy na miejscu mogą zwiedzić ciekawy kawałek świata, poznać jego kulturę i wypróbować specjałów lokalnej kuchni. Wielbiciele ryb i owoców morza na pewno nie będą zawiedzeni. Wierzymy, że wszystkie dostępne atrakcje wyspy, jej bajkowy krajobraz, wulkan, różnorodność południa i północy, wspaniałe plaże i warunki do nurkowania sprzyjają powstawaniu nowych pomysłów i działają twórczo na ludzi. Pozwalają rozwinąć wyobraźnię, a ta, jak mówił wielokrotnie Einstein, jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona. 

Czy zespół chętnie korzysta z możliwości pracy zdalnej z biura na Teneryfie?

Katarzyna Zybała – Dyrektor Zarządzający: Zdecydowanie! Zainteresowanie jest bardzo duże, obecnie ponad 90% naszego zespołu skorzystało z tej wyjątkowej możliwości i wszyscy bardzo sobie chwalą takie rozwiązanie. Widzimy jak wzrasta efektywność pracy, rekrutujemy więcej i szybciej, co w konsekwencji przekłada się na zadowolenie klientów. Pracownicy wracają wypoczęci, pełni pozytywnej energii i inspiracji. Jest to z całą pewnością udana inwestycja, której efekty można obserwować na kanale Youtube.

Czy zagraniczne biuro to początek czegoś nowego?

MG: Myślę, że tak, dlatego firma poza pozyskiwaniem nowych klientów, stale bierze udział w wielu projektach nie tylko w kraju, ale także na rynkach zagranicznych. Ostatnio do grona wspólników dołączył Carla-Rafael Fredson, właściciel firmy YouCruit, automatyzującej procesy pozyskiwania kandydatów. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w branży rekrutacyjnej w Skandynawii a klienci opisują go jednym zdaniem: „You are a brand”. Dzięki tej współpracy znacznie wzrosły nasze możliwości i mamy dostęp do innowacyjnych projektów w dużych firmach, startupów i fachowców nie tylko z tego obszaru geograficznego, ale niemal z całego świata. Pozwala to również wdrażać rozwiązania skandynawskie w naszych polskich oddziałach.

Proszę powiedzieć, czy tak samo się pracuje dla małej krajowej rodzinnej firmy i globalnej korporacji?

KZ: Nie widzę tutaj zasadniczej różnicy. Zarówno dla małej lokalnej firmy, jak i zagranicznego potentata staramy się zawsze znaleźć najlepszego kandydata, jaki jest w danej chwili dostępny na rynku. Zawsze podchodzimy do kolejnego zlecenia z jednakowym, pełnym zaangażowaniem.

Podkreślacie na każdym kroku, że Your Extended Team to firma, której kluczowym kapitałem są ludzie.

KZ: Według naszej filozofii w tej branży zgrany, kreatywny i doświadczony zespół to podstawa i klucz do sukcesu. Jeśli chodzi o pracowników, to żadna firma, która związana jest z nowymi technologiami, nigdy nie może osiąść na laurach. My także musimy stale się rozwijać i wciąż zatrudniać młodych i zdolnych ludzi, którzy będą w stanie sprostać wyzwaniom gospodarki opartej na wiedzy. 

Czyli firma nie tylko pomaga innym znaleźć wykwalifikowanych pracowników, ale także sama rozgląda się za talentami. Jakie macie plany na najbliższą przyszłość?

MG: Naszą misją jest łączenie i dobre dopasowanie pracowników z interesującymi projektami. Dla Your Extended Team najważniejsza jest satysfakcja pracowników i klientów. Dzięki współpracy z nowym wspólnikiem mamy dostęp do źródła innowacyjnych projektów zarówno w znanych markach jak i startupach, i na tym będziemy się koncentrować w Szwecji. Natomiast w Polsce kontynuujemy dynamiczny rozwój i wspieranie naszych klientów wprowadzając skandynawskie rozwiązania oraz budując unikalną kulturę firmy. 

Share:

Most recent

We have been recognized for our ability to deliver exceptional services in 2024. (2)

Rite NRG Recognized as a Clutch Global Leader and Clutch Champion for Spring 2024

Leading the Way in B2B Software Solutions with Exceptional Client Satisfaction and Industry ...
Read more
futsal

Rite NRG becomes a part of the Gold Partners group of WKS Śląsk Futsal!

For several years, we’ve been proud supporters of WKS Śląsk Futsal. Our collaboration ...
Read more
53129605-A9B6-4179-A665-500D94E07720

Sicily Workation: Where Work Meets Paradise

Are you up for an adventure that blends work with a slice of ...
Read more
We have been recognized for our ability to deliver exceptional services in 2024. (2)

Rite NRG Recognized as a Clutch Global Leader and Clutch Champion for Spring 2024

Leading the Way in B2B Software Solutions with Exceptional Client Satisfaction and Industry ...
Read more
futsal

Rite NRG becomes a part of the Gold Partners group of WKS Śląsk Futsal!

For several years, we’ve been proud supporters of WKS Śląsk Futsal. Our collaboration ...
Read more
53129605-A9B6-4179-A665-500D94E07720

Sicily Workation: Where Work Meets Paradise

Are you up for an adventure that blends work with a slice of ...
Read more
IMG_6091

Rite’s Triumph at Just Join Games in Gdańsk!

On August 18th, 2023, our Rite team participated in the Just Join Games ...
Read more

Cookies & Privacy

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Read more…